Komunikat Rektora WSG w sprawie sytuacji epidemiologicznej

Komunikat Rektora WSG w sprawie sytuacji epidemiologicznej

11mar2020

Komunikat Rektora z dnia 10 marca 2020 r. dot. rozprzestrzeniania się liczby zachorowań spowodowanych koronawirusem

1. Wstrzymuję do odwołania zlecanie wszystkich nowych zagranicznych wyjazdów służbowych pracowników do krajów o wysokiej zachorowalności. Decyzje o realizacji dotychczas zaplanowanych zagranicznych wyjazdów służbowych podejmować będzie Prorektor ds. Międzynarodowych.
2. Podczas przyjmowania zaplanowanych delegacji przyjazdowych oraz zaplanowanych zajęć dydaktycznych Visiting Professor prosi się o zachowanie szczególnej ostrożności.
3. Studenci zobowiązani są powiadomić drogą mailową (e-mail: wt@byd.pl) o powrocie z kraju o wysokiej zachorowalności. Nauczycieli akademickich zobowiązuję do umożliwienia takim studentom odbycia zajęć, zaliczeń w innym terminie, w tym z możliwością realizacji ich w innej formie.
4. Pracownikom jednostek organizacyjnych przypominamy o możliwości pracy zdalnej.
5. Uczelnia jest gotowa, w konsultacji z koordynatorami usług realizowanych na rzecz grup podwyższonego ryzyka  tj. np. słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku lub studentów realizujących zajęcia na kierunkach medycznych do tymczasowego zawieszenia niektórych form dydaktycznych.

Rektor Wyższej Szkoły Gospodarki jednocześnie zaleca bieżący monitoring komunikatów: 

Głównego Inspektora Sanitarnego
Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Ministerstwa Zdrowia.

Informuję, że z dniem 09 marca br. powołałem grupę ds. profilaktyki epidemiologicznej, składającą się z pracowników Wyższej Szkoły Gospodarki.

Podjęte działania mają charakter prewencyjny i na dzień 10 marca 2020 r. nie wiążą się z występowaniem bezpośredniego zagrożenia na Uczelni.

Wszystkim zalecam wzmożoną higienę rąk i prawidłowe ich mycie wodą z mydłem lub środkiem dezynfekującym po każdym przywitaniu lub bezpośrednim dotykaniu powierzchni, szczególnie w komunikacji publicznej, w instytucjach służby zdrowia czy innych użyteczności publicznej lub co 1 h. Jeśli źle się czujesz, masz gorączkę lub kaszlesz, pozostań w domu aby nie zarażać innych, a jeśli przebywałeś lub miałeś kontakt  z osobami przebywającymi w miejscach wzmożonej zachorowalności na koronawirusa SARS -CoV-2 (aktualna mapa miejsc na stronie GIS, WHO, CDC lub ECDC) do 14 dni, skontaktuj się z najbliższa stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Wszelkich informacji nt. koronawirusa udziela całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia. Numer infolinii: 800-190-590.

R e k t o r  WSG
prof. WSG dr Marek Chamot

Aktualności

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
Kolegium Nauk Technicznych
ul.Grunwaldzka 25b
87-100 Toruń
tel. stacj. 56 69 69 444
tel. kom. 510 265 091
wt@byd.pl

KONTAKT

Wyższa Szkoła Gospodarki
Kolegium Nauk Medycznych
ul. Konstytucji 3 Maja 40c
87-100 Toruń
tel. stac. 52 56 70 778 lub 52 56 70 779
tel. kom. 530 961 514
pielegniarstwo@byd.pl

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki